Wycieczka do Warszawy

Dnia 17 listopada uczniowie klas 1B, 1A oraz część klasy 1D pojechali na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem programu był spacer po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, podczas którego pani przewodnik przybliżyła historię naszej Ojczyzny. Usłyszeliśmy opowieści o  bohaterach II wojny światowej, powstańcach warszawskich, o Kwaterze na Łączce, Dolinie Katyńskiej oraz Kwaterze Smoleńskiej. Odwiedziliśmy groby znanych pisarzy, artystów, sportowców, np. K. K. Baczyńskiego, Jana Brzechwy, bohaterów „Kamieni na szaniec” czy Andrzeja Strzeleckiego, P. Królikowskiego, K. Skolimowskiej.
Kolejną atrakcją była Niewidzialna Wystawa. Odbyliśmy wyjątkową interaktywną podróż w świat całkowitej ciemności, w której uczyliśmy się, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie używając zmysłów: słuchu, dotyku i węchu.  Pod opieką niewidomych Przewodników poruszaliśmy się po specjalnie wyposażonych i całkiem zaciemnionych pomieszczeniach, doskonale imitujących scenerie z życia codziennego. Rozpoznawaliśmy przedmioty w kuchni, łazience, salonie, lesie i na ulicy. Zadanie nie było łatwe, przekonaliśmy się, że bardzo trudno odnaleźć się w takich warunkach, doceniliśmy wzrok i zrozumieliśmy, że życie osób niewidomych jest bardzo trudne.
Po posiłku w galerii „Złote Tarasy” przespacerowaliśmy się do teatru Roma, w którym obejrzeliśmy spektakl „Aida”.  Opowiadał on o nieszczęśliwiej miłości nubijskiej księżniczki  i kapitana wrogiej egipskiej armii Radamesa, zaręczonego z córką faraona. Musical zachwycił nas choreografią i scenografią, ale szczególnie podziwialiśmy doskonałych wokalistów i orkiestrę.

Wycieczka była bardzo udana, pozostanie w naszej pamięci jako niezapomniany dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

                                                                                                Maja Grabowska, Ib

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do końca roku pozostało: 33 Dni 10 Godzin 33 Minut 24 Sekund